Tupé - jak vybrat? Jaké jsou druhy tupé a jejich použití

Tupé - ideální řešení pro ženy, které trápí řídké vlasy, kouty či lysinky.  Potřebujete-li zakrýt prosvítající kůži a být rychle upravená, pak správně vybrané tupé je neocenitelný pomocník!

jak správně VYBRAT tupé?

TUPÉ - skvělý a velice jednoduchý příčes, který dokáže zázraky! Poradíme vám, jaké existují druhy, z jakých materiálů se vyrábí a pode čeho se orientovat při výběru příčesku tupé právě pro Vás! 

Co je to tupé? Jak tupé funguje a jak se nasazuje? Podívejte se na videonávod:

 

Co jsou to clip in sponky?

Clip in sponky jsou malé prohýbající se klip klap sponečky - fungují na způsob lupaček. Když zatlačíte na jejich konce, prohnou se a otevřou. Když zatlačíte na prostředek, prohnou se nazpátek a zavřou se...

clip in sponka - jak funguje

 

1. lidské či syntetické vlasy?

Výhody příčesků z lidských vlasů jsou nasnadě - prostě lidský vlasy je lidský vlas a i když možnosti dnešních syntetických příčesků jsou vynikající, stoprocentně lidské vlasy zatím nahradit nedokáží. A tedy tupé z lidského vlasu bude Vašim vlastním vlasům nejpodobnější jemností i strukturou a samozřejmě další velkou výhodou je možnost toto tupé dobarvit na požadovanou barvu. Takže pokud používáte nějaký svůj jedinečný odstín, pak možnost si tupé dobarvit na stejnou barvu určitě oceníte. Jen je třeba myslet na to, že je nutné barvit pouze na barvy tmavší - zesvětlování a odbarvování by mohlo příčesek poničit. Tupé z lidských vlasů má také delší životnost, při správné péči vlasy mnohem déle vydrží a celkově tato tupé patří do luxusní kategorie v oboru příčesů do vlasů. Nevýhodou tupé ze 100% lidských vlasů je pak cena, která bývá vyšší.

Syntetická tupé jsou nicméně skvělou volbou zejména pokud máte krátké vlasy. Narozdíl od lidských vlasů je zde zpravidla mnohem větší výběr barev a melírů, tupé bývá bohatší, sestříhané a nevyžaduje již žádné velké úpravy jako například vyfoukání či podfoukání vlasů. Prostě prsty načechráte a jde se. Další velkou výhodou je skvělá cena a tedy si tyto typy příčesků může dovolit opravdu prakticky kdokoliv. Nevýhodou pak zvláště v minulosti býval vyšší lesk vlasů, což dnes už u moderních tupé z kvalitních syntetických vláken nenajdete. Samozřejmě i zde záleží, kde tupé kupujete a v jakých cenových hladinách se pohybujete. U příčesků zakoupených v našem e-shopu s příčesky tupé tento problém řešit nebudete(:-)

tupé pro krátké vlasy - levné tupé z lidských vlasů

2. Rozměry základny, na které tupé drží

Základna - co se tím myslí? Základnu má každé tupé jinou a myslí se tím část našitá zezadu, na které jsou upevněny clip in sponky. Díky těmto clip in sponkách pak celé tupé drží na Vaší hlavě - upevňuje se na Vaše vlastní vlasy.

Jak velkou základnu zvolit - to je jeden z nejdůležitějších faktorů, které musíte při výběru tupé řešit. Vše záleží na tom, jaké problémy se svými vlasy řešíte, jak velkou plochu na Vaší hlavě potřebujete zakrýt, či jak moc řídké Vaše vlasy jsou... Pokud tedy například máte nahoře dostatek vlasů, pak můžete s klidnou hlavou zvolit tupé s malou základnou, nejmenší mívají 6x9cm. Clip in sponky jsou pak soustředěny v tomto malém prostoru. Pokud naopak máte nahoře už řidší vlasy, potom raději volte tupé s rozšířenou základnou, kde jsou clip in sponky našity tak, aby se upevňovaly na Vaši hlavu více na bocích. Tupé pak nebude držet na řídkých vlasech nahoře hlavy a nebude je zbytečně zatěžovat, ale bude držet na vlasech více na bocích, kde bývá vlasů dostatek.

Příklady tupé se širokou základnou - clip in sponky jsou daleko od sebe:

Tupé - základna - zezadu Tupé - základna - zezadu

Tupé se základnou 6x9cm:

 

Tupé - jak nasadit tupé

Tupé na obrázcích a mnoho jiných druhů naleznete v našem e-shopu zde

Další tipy a inspirace na super účesy pomocí příčesků >>zde<<

Používáte tupé?

Podobné články

Ambiciózní tmavá barva zdůrazňující hustou ofinuAsymetrický krátký střih s rovnou ofinou, tmavohnědé barvyDlouhý, sestříhaný účes s objemnou, rovnou ofinouZářivě hladké lesklé vlasy a tupý střih - ideální kombinace pro ženy, které chtějí zdůraznit krásu své tváře...

clip in sponka klipclip in melír červenýclip in černý melírClip in prodlužování vlasů je stále populárnější technika, jak své vlasy můžete prodloužit, zahustit nebo promelírovat. Jak to funguje?

drdol pomocí příčeskudrdol pomocí příčeskuBohaté drdoly na mnoho způsobů - krásné, elegantní, vždy slušivé. Vykouzlíte pomocí příčesku za pár minut a nikdo nic nepozná(:-) . Podívejte se, co vše se dá na vlasech vytvořit a to s minimem námahy a času!

prodlužování vlasů clip in - hnědý melírprodlužování vlasů clip in - červený a fialový melír do mikádaprodlužování vlasů clip in - růžový melírVítejte v salonku VLASY-IN.cz ! Prodlužování vlasů metodou clip in nebo návrh účesu počítačem osobně s vlasovou vizážistkou můžete využít přímo u nás...

Poslat nový komentář

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><br><p><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předchází tak automatizovaným spamovým robotům.
Vyplňte odpověď